System Finansowo-Księgowy (dla mikroprzedsiębiorstw) zapewnia pełną obsługę księgowości, zgodnie z obowiązującymi przepisami o rachunkowości oraz z praktykami stosowanymi powszechnie w księgowości. Informacje uzyskane dzięki generowanym przez system zestawieniom danych, dają wgląd w bieżącą sytuację finansową firmy i umożliwiają sprawne zarządzanie. Zastosowanie rozbudowanego systemu sprawdzeń i automatycznego tworzenia dekretów znacznie skraca czas potrzebny na rejestrowanie danych i skutecznie zapobiega ewentualnym pomyłkom. System składa się z modułów (podsystemów), dzięki czemu w łatwy sposób można go skonfigurować tak, by w pełni odpowiadał potrzebom firmy.
Moduł "Księgowość" służy do rejestrowania dokumentów księgowych oraz prowadzenia wymaganych przez ustawę ksiąg rachunkowych: księgi głównej, dzienników i ksiąg pomocniczych. Plan kont jest dowolnie definiowany przez użytkownika w trójpoziomowej strukturze (syntetyka - analityka - subanalityka). System umożliwia uzyskiwanie informacji o stanach i obrotach w dowolnej przestrzeni czasowej oraz dla wybranego zakresu kont. Użytkownik może w prosty sposób definiować rodzaje dokumentów księgowych. System wyposażono w opcję automatycznej dekretacji typowych operacji gospodarczych według ustalonych przez użytkownika schematów księgowania. System obsługuje także konta pozabilansowe.
"Analiza finansowa" jest podsystemem ściśle współpracującym z modułem "Księgowość". Na podstawie danych zebranych przez system umożliwia prowadzenie wielowymiarowych analiz, będących podstawą decyzji kierownictwa firmy. Dane te mogą być gromadzone w okresach miesięcznych i rocznych, a do ich analizy dodatkowo wykorzystywać można także okresy z różnych lat. "Analiza finansowa" oferuje zaawansowane mechanizmy, umożliwiające generowanie zestawień obejmujących przebieg całości zdarzeń gospodarczych w firmie. Uzyskana dzięki temu precyzyjna ocena sytuacji ekonomiczno finansowej firmy pozwala na optymalizację efektów ekonomicznych, zmniejszanie kosztów funkcjonowania firmy, a także łatwą identyfikację potencjalnych zagrożeń. Wykorzystując podczas tworzenia zestawień zapisy na kontach księgowych oraz obliczone wskaźniki ekonomiczne, użytkownik może zdefiniować wiele wariantów bilansu, rachunku zysków i strat oraz wyniku finansowego. Może także tworzyć własne zestawienia, złożone z określonych przez siebie elementów. Zestawienia mogą prezentować dane za wybrane okresy i narastająco, przedstawiając dynamikę zmian między okresami lub uwzględniając procentowy udział składników (wskaźników). Wybrane wskaźniki ekonomiczne mogą być prezentowane w postaci wykresów graficznych. Format zapisu wygenerowanych informacji umożliwia export danych do programu MS Excel, gdzie mogą być przeglądane i analizowane zarówno w postaci arkusza, także dzięki zdefiniowanym wcześniej kwerendom. Umożliwia to planowanie zarówno kosztów jak i przychodów, ich porównywanie z kosztami i przychodami rzeczywistymi oraz sumowanie wyników dla poszczególnych poziomów struktury firmy.
Moduł "Zakup VAT" służy do rejestracji dokumentów zakupu towarów i usług faktur, rachunków, itp. Ilość zdefiniowanych przez użytkownika rejestrów jest nieograniczona. Do każdego rodzaju dokumentu zakupu można przypisać schemat automatycznej dekretacji. Dokumenty rejestruje się poprzez informacje główne oraz szczegółowe wg stawek VAT. Użytkownik może w prosty sposób definiować rodzaje dokumentów zakupu, typy firm dostawców oraz określać stawki podatku VAT. Na podstawie zarejestrowanych dokumentów zakupu tworzony jest rejestr VAT, konieczny do rozliczenia naliczonego podatku.
W module "Sprzedaż VAT" rejestrowana jest całość dokumentów sprzedaży. Użytkownik definiuje rodzaje dokumentów sprzedaży, typy firm klientów oraz określa stawki podatku VAT. Dzięki schematom automatycznej dekretacji rejestrowane dowody są dekretowane na bieżąco. Dowody księgowe, wynikające z dekretacji dokumentów, są automatycznie zapisywane w księgach rachunkowych. Na podstawie nieuregulowanych dokumentów sprzedaży można sporządzić zestawienie należności. Baza danych o klientach tworzona jest podczas pracy z tym modułem w sposób nie wymagający dodatkowej pracy. Dane zebrane w tym module wykorzystuje się podczas windykacji należności. Moduł ten, jak i moduł "Zakup VAT", współpracuje z systemem magazynowym zainstalowanym w hurtowniach lub innych miejscach sprzedaży poprzez program importu danych z tych miejsc (także przy wykorzystaniu internetu). Podczas transmisji możliwa jest automatyczna dekretacja dokumentów na podstawie zdefiniowanych wcześniej kryteriów. Dzięki tej współpracy informacje w systemie są zawsze aktualne.
Moduł "Wyciągi bankowe" przeznaczony jest do rejestracji całości operacji przeprowadzanych na rachunkach bankowych firmy. Informację o aktualnym stanie kont bankowych zapewnia bieżąca ewidencja operacji bankowych. W trakcie eksploatacji użytkownik wprowadza wyciągi bankowe, które po zarejestrowaniu wszystkich dowodów są automatycznie dekretowane i księgowane. Podczas wprowadzania płatności użytkownik ma możliwość przeszukania zbioru dokumentów zakupu lub sprzedaży wg określonych przez siebie kryteriów wyszukiwania.
Moduł "Raporty kasowe" usprawnia pracę osób odpowiedzialnych za prowadzenie kas, a dzięki zaawansowanym rozwiązaniom informatycznym może być obsługiwany także przez pracowników nie posiadających wiedzy z zakresu księgowości. Istnieje możliwość prowadzenia wielu kas, w tym także kas walutowych. Użytkownik tworzy raporty kasowe, które po zarejestrowaniu wszystkich dowodów są automatycznie dekretowane i księgowane. Podczas wprowadzania płatności użytkownik ma możliwość przeszukania zbioru dokumentów zakupu lub sprzedaży wg określonych przez siebie kryteriów wyszukiwania. Raporty kasowe uzupełniane mogą być o informacje o obrocie kasowym w hurtowniach i magazynach dzięki współpracy z systemem magazynowym.
Moduł "Rozrachunki" to sposób na prostą analizę należności i zobowiązań. W zakresie grupy klientów lub dostawców, określonej przez analitykę Planu Kont, użytkownik widząc dokumenty (faktury, rachunki, itp.) i zapłaty (pozycje raportów kasowych i wyciągów bankowych) może wykonać automatycznie lub półautomatycznie parowanie tych dokumentów. Efektem tego użytkownik otrzyma zestawienia obrazujące stan należności i zobowiązań w rozbiciu na poszczególnych klientów. Przyjazny interfejs tego modułu, intuicyjne rozwiązania powodują, że już po wprowadzeniu pierwszej partii dokumentów użytkownik z łatwością korzystać będzie z tej opcji systemu.